ТЕЛЕФОНУЙТЕ: +38(067) 45 177 54
+38(067) 45 175 12
ГОДИНИ РОБОТИ: Пн - Пт: 9.00 - 18.00
Сб: 9.00 - 13.00

Сайлентблок рульової рейки: призначення, причини руйнування, ремонт

Сайлентблок рульової рейки: призначення, причини руйнування, ремонт

13.08.2019 / Новини

Руйнування сайлентблоків рульової рейки може викликати найнесподіваніші ефекти. Іноді вони проявляються при управлінні автомобілем, іноді у вигляді звуків, а іноді про проблему може повідомити електроніка.

Рульові рейки більшості автомобілів кріпляться на елементах кузова або підрамника через сайлентблоки. Сайлентблок являє собою шарнір з гуми й металу, в якому рухливість забезпечується завдяки еластичності гуми, без тертя, що дозволяє усунути операції обслуговування і змазування, збільшити термін служби вузла, а також знизити рівень вібрацій, які передаються через шарнір. Це дозволяє використовувати сайлентблоки рульової рейки як віброізолятори.

У деяких випадках гумометалічні шарніри компенсують допуски виготовлення й монтажу інших конструкційних елементів, дозволяючи знизити їх собівартість і спростивши складання або ремонт вузла. Згодом, через ударні навантаження, старіння гуми або вплив агресивного середовища, зокрема паливно-мастильних матеріалів, сайлентблоки рульових рейок виходять з ладу.

Прояви несправності рульової рейки:

  • люфт у рульовому управлінні;
  • поява неточності в рулінні;
  • зміщення рульового колеса при русі «прямо»;
  • некоректна робота систем курсової стабілізації;
  • стуки рульової рейки.

Реставрація рульової рейки

Для усунення даної несправності, здійснюється заміна сайлентблоків рульової рейки. Варто зауважити, що не всі виробники автомобілів передбачають даний вид робіт по заміні сайлентблоків і, відповідно, не випускають оригінальних деталей для заміни.

У таких випадках, для ремонту рульової рейки наші фахівці здійснюють підбір аналогів сайлентблоків. Причому можна вибрати матеріал сайлентблоку: гума або поліуретан – матеріал, хімічно більш стійкий до впливу продуктів ПММ. Компанія STEERING GEAR має великі технічні можливості, використовуючи власне обладнання. Заміна сайлентблоків не проблема.