ТЕЛЕФОНУЙТЕ: +38(067) 45 177 54
+38(067) 45 175 12
ГОДИНИ РОБОТИ: Пн - Пт: 9.00 - 18.00
Сб: 9.00 - 13.00

Енциклопедія несправностей та ремонту рульових рейок: знос сухаря і його картера

Енциклопедія несправностей та ремонту рульових рейок: знос сухаря і його картера

30.07.2019 / Новини

Ця несправність зустрічається не на всіх рульових рейках. Деякі японці, сучасні Мерседеси й старі Ауді не страждають зносом картера сухаря або самого сухаря. До цієї несправності схильні, в першу чергу, кермові рейки з пластиковим сухарем. Але алюмінієвий сухар іноді не краще пластикового, й буває реставрації рульової рейки не уникнути.

Функціональність сухаря у рульовій рейці

Сухар у рульовій рейці має дві функції: по-перше, має притискати зуби валу-рейки до зубів гвинта, по-друге, фіксувати вал-рейку від переміщень вгору- вниз. Сам сухар підпружинений. Він має можливість відстежувати нерівності зубів і рівномірно притискати їх. Особливо актуально це стає в разі зносу центрального зуба валу-рейки.

У разі зносу стінок циліндра (картера) в якому рухається сухар, або зносі самого сухаря, вал рульової рейки отримує можливість ходити не тільки вліво-вправо, а й вгору-вниз. Це неминуче призводить до стукотів і люфтів у рульовому управлінні. Стукіт чути з лівого боку автівки при гойданні кермом на місці та при русі по дрібних купинах. А особливо точно можна сказати про наявність цієї несправності, коли при наїзді на нерівності «віддає в кермо».

Люфт сухаря в картері – причина стукотів і люфтів у рульові рейці

Є думка, що рульову рейку можна відрегулювати – підтягнути сухар. На жаль, це не призводить ні до чого, крім як до перетяжки рульової рейки (коли кермо не хоче повертатися саме), а при їзді потрібно постійно підрулювати. Затягування сухаря аж ніяк не усуває люфт, викликаний зносом картера або самого сухаря.

Якщо вийняти сухар, можна побачити потертості на його боках і на стінках циліндра, в якому він рухається. Люфт сухаря в картері є причиною стукотів і люфтів у рульовому управлінні. Завдяки професійному ремонту рульових рейок, цю та інші несправності усуває компанія STEERING GEAR.

У деяких випадках замінюється сухар, в інших ми застосовуємо фірмовий спосіб усунення стукотів і люфтів, викликаних зносом картера сухаря. Ця несправність усувається раз і назавжди.