ТЕЛЕФОНУЙТЕ: +38(067) 45 177 54
+38(067) 45 175 12
ГОДИНИ РОБОТИ: Пн - Пт: 9.00 - 18.00
Сб: 9.00 - 13.00

3 ознаки несправності рульової рейки, про які має знати кожен автовласник

3 ознаки несправності рульової рейки, про які має знати кожен автовласник

25.01.2019 / Новини
реставрація рульових рейок, продаж нових та б/у рульових рейок

Рульова рейка – основна частина рульового механізму, що забезпечує передачу зусилля з керма на колеса. Саме цей силовий вузол забезпечує керованість автомобілем, так що його справність прямо впливає на безпеку водія й пасажирів. На сьогодні існують три типи рульових рейок:

  • Механічна
  • Гідравлічна
  • Електрична.

Ознаки несправності рульової рейки

Не потрібно бути бувалим автолюбителем, щоб виявити несправність в рейці. Досить прислухатися до ознак і сигналів, які вона подає, а ще проводити професійну діагностику й самостійно інспектувати вузол.

Яких же дефектів слід найбільше побоюватися від рульової рейки?

1. Поява люфту

Люфт може проявлятися при активному повертанні рульового колеса або глушінні агрегату. Симптом говорить про велику ймовірність ослабленого упору золотника або недостатньою пружності торсиона.

Взагалі причини появи люфту дуже різноманітні. Це й знос сайлент-блоків, і зміна кута прилягання гвинта й зубів, і різноманітні механічні пошкодження. Для визначення першопричини потрібна діагностика рульової рейки, причому професійна.

2. Стукіт і тяжкість при повороті керма

Стук – один з найпоширеніших ознак несправності рульової рейки. Його джерела дуже різноманітні й можуть виникати в цілому ряді випадків, наприклад:

  • Хід вала підшипника по вертикалі.
  • Робота підшипників гвинта, втулки або центрального зубця «на знос».
  • Порушення фіксації рульової рейки.
  • Невірний кут прилягання гвинта й зубів.

Що ж стосується тяжкості при повороті керма, найчастіше вона свідчить про закисання карданчика.

3. Протікання робочої рідини

Витоки, як правило, дають автовласникові сигнал про те, що деталі вузла, зокрема, вал і сальник, схильні до корозії. Також протікання може бути наслідком розгерметизації системи циліндра.

Резюме

Безумовно, ми описали не всі ознаки несправності рульової рейки, але саме з такими проблемами автовласники звертаються до STEERING GEAR у 90% випадків. Прислухайтеся до свого автомобіля й вчасно звертайтеся за допомогою! Цього достатньо, щоб продовжити термін експлуатації вузлу й уникнути реставрації рульової рейки або повної її заміни.