ТЕЛЕФОНУЙТЕ: +38(067) 45 177 54
+38(067) 45 175 12
ГОДИНИ РОБОТИ: Пн - Пт: 9.00 - 18.00
Сб: 9.00 - 13.00

Розбирання рульової рейки своїми руками

Розбирання рульової рейки своїми руками

13.11.2018 / Новини
реставрація рульових рейок, продаж нових та б/у рульових рейок

Як визначити напевно знос деталей всередині рульової рейки? На заглушеному авто покачайте кермо вправо-вліво з невеликою амплітудою. Якщо чути стукіт – потрібна реставрація рульової рейки у Рівне. Якщо є помічник, нехай він у цей момент візьметься рукою за рульову тягу, так можна точніше визначити, де саме з’явився люфт.

Отже, ви наважилися на здійснення ремонту рульової рейки самостійно: на першому етапі демонтували рульову рейку. Підказуємо, як грамотно виконати її розбирання.

Після демонтажу рульову рейку потрібно обов’язково очистити від бруду й вимити. Розбирати й збирати рульову рейку краще в чистоті, без піску й пилу. Якщо абразивні частинки потраплять всередину, поверхні й сальники швидко зносяться, рейка потече. Зафіксуйте рульову рейку в слюсарні лещата, якщо їх немає, підкладіть на місце розбирання чистий картон або інший матеріал.

Важливо: не затискайте рульову рейку в лещатах занадто сильно, оскільки її корпус з крихкого алюмінієвого сплаву може лопнути або деформуватися.

Порядок розбирання рульової рейки

Незалежно від марки авто, схема розбирання рейки є стандартною.

  • Зніміть хомути й стягніть пильовики рульових тяг.
  • Надійно зафіксуйте корпус рульової рейки й відкрутіть кермові тяги, на різьбовій муфті є протоування для ріжкового ключа.
  • Відкрутіть контргайку і гайку регулювального механізму, дістаньте з посадкового гнізда шайби й притискну втулку.
  • Відкрутіть корпус або гайку приводного вала – може знадобитися спеціальний ключ, дістаньте вал з корпусу.
  • Витягніть зубчастий шток рульової рейки.
  • З корпусу рульової рейки Рівне дістаньте ущільнювальні манжети, втулки й фторопластові кільця.

Порада: перед розбиранням рульової рейки зробіть мітки положення зубчастого штока або заміряйте, наскільки він виступає з корпусу з обох сторін, аби потім правильно зібрати. Відзначайте положення регулювальної гайки й уважно рахуйте витки при її відкручування, щоб після складання встановити притискну втулку в правильне положення.